Ponuka káv

Coffea Canephora (Robusta)
Tento druh kávovej odrody patrí medzi lacnejšie. Dôvodov, podobne ako u
arabiky pre vyššiu cenu, je niekoľko. KaviareňRobusta vznikla krížením arabiky a mauritiánu. Pestuje sa v nadmorských výškach 200 - 600 m.n.m. Prvé plody má kávovník už po 2 - 3 rokoch. Zrnká majú žltú až žltohnedú farbu a sú horšej kvality, než zrnká arabiky. Tento kávovník je odolnejší a netrpí chorobami. Kávové čerešničky rastú oveľa rýchlejšie, za čo môže vyššia teplota a nižšia nadmorská výška. Chuť je výrazná horká. Obsahuje niekedy až dvojnásobok kofeínu oproti arabike. Zrnko je vypuklejšie a oblejšie, s rovnou ryhou uprostred.

Kaviareň

Coffea Arabica (Arabika)
Tento druh kávy je považovaný za najkvalitnejší s jemnou chuťou a nižším obsahom kofeínu. Je náročnejší na pestovanie oproti robuste a aj preto má vyššiu cenu.
Arabika sa pestuje pri nadmorskej výške 600 - 2000 m.n.m. Kávovník rodí až 25 rokov, pričom prvú úrodu môže mať po 6 rokoch. Chuť je výrazná, kyslejšia a oproti robuste obsahuje viac cukrov a tukov a naopak -menej kofeínu. Farba arabiky prechádza cez zelenožltú až zelenomodrú. Rastlina dorastá do výšky 3 - 5 metrov 
a ideálne teploty na pestovanie sú 15 - 24 stupňov. Zrnko arabiky je pretiahnuté, so zakrivenou ryhou uprostred, pripomínajúcu písmeno "S"..
Základným druhom arabiky je Arabica Typica, ktorá pochádza z Etiópie -pravlasti kávy.

 

Naša ponuka káv

Kaviareň

Gran Crema -TOP 1
Vlajková loď flotily Mami´s Caffe. Ide o tzv. výber z výberov - vyberajú sa len TOP zrniečka z Arabiky z Brazílie. Táto zmes je dolaďovaná jemou prísadou bacuľatých zrniečok Robusty z Indie. Vynikajúca chuť, intenzita, telo a oriešková crema dotvára ten "grande" kávový zážitok. Vhodná najmä pre milovníkov kávy
Všetky balenia (či už 1kg alebo pody) sú dôkladne balené. Využívaná je najmä osvedčená technológia vákuovania. Káva tak nedegraduje na kvalite prirýchlo, a zároveň sa dosahuje spokojnosť a zážitok - no a o tom to predsa je

Možnosť zakúpenia káv aj v baleniach
Balenia: 1kg zrnková, 250gr mletá, E.S.E. pody, 250gr plechovky (aj zrnkové aj mleté)

 
 
 
Kaviareň

Espresso Crema
Pre milovníkov pravého talianskeho espressa odporúčame práve túto tradičnú taliansku zmes. Chuť bohatej cremy vytvára perfektný balans medzi sladkosťou a arómou. Existuje dôvod, prečo je espresso najviac populárne medzi Talianmi...
Vhodné aj do automatických kávovarov a na prípravu espressa a všetkých variant nápojov vychádzajúcich z espressa.
Všetky balenia (či už 1kg alebo pody) sú dôkladne balené. Využívaná je najmä osvedčená technológia vákuovania. Káva tak nedegraduje na kvalite prirýchlo, a zároveň sa dosahuje spokojnosť a zážitok - no a o tom to predsa je.
Zmes: arabika 80:20 robusta

Možnosť zakúpenia káv aj v baleniach
Balenia: 1kg zrnková, 250gr mletá, E.S.E. pody, 250gr plechovky (aj zrnkové aj mleté)

 
 
 
Kaviareň

Dolce Vita 
"Sladký Život" je zmes tvorená najlepším výberom Arabiky z Južnej Ameriky a Robusty z Indie. Jemná chuť spojená s intenzívnym zážitkom. Oslaďte si svoj život touto skvelou, kvalitnou a chutnou zmesou!
Zmes: arabika 60:40 robusta

Možnosť zakúpenia káv aj v baleniach
Balenia: 1kg zrnková, 250gr mletá

 
 
 
Kaviareň

Amabile
Táto káva prináša do kávového zážitku okrúhlu chuť a intenzívnu dochuť. Jej chuť si váš jazyk pamätá ešte určitý čas po dopití - má tzv. odozvu. Super káva do coctailov a chutných nápojov ako Caffe Latte Macchiato.
Zmes: arabika 40:60 robusta

Možnosť zakúpenia káv aj v baleniach
Balenia: 1kg zrnková, 250gr mletá